Hat Yazıları İşleme

Revak Tezyinat uzman kadrosu ile uzun yıllardır Hat Yazıları İşleme alanında faaliyetlerini ülkemizin güzide bir çok ilinde sunmuştur. Profesyonel ekibimiz bu alanda sizlere en iyi seçenekleri ve en uygun fiyat listelerini sunmaktadır.

Camiilerde hat sanatı olarak uygulanan işlemler bir görsel sanat türüdür. Hüsnühat ve kaligrafi yazı çeşitleri ve öğeleri kullanılarak geliştirilen ve çokca kullanılan bu yazı türü camiilerimizde genelde dekoratif amaçla kullanılmaktadır.

Belirli bir yazı stili, tipi, hat türü, el veya alfabe gibi tanımlanabilir şeillere hünerli bir şekilde biçim verilme sanatına da denilmektedir.Farklı yazı sistemlerinde farklı şekillerde, farklı coğrafyalarda ortaya çıkmış olan hat sanatı, özellikle matbaa öncesinde büyük önem arz etmiştir. Bugün tipografi sanatıyla ilişkilendirilebilecek hat sanatı sıklıkla yazı sistemlerine veya farklı hat kültürlerine göre sınıflandırılır: İslam hat sanatı (İslami kaligrafi), Arap hat sanatı (Arap kaligrafisi), Pers hat sanatı (Pers kaligrafisi), Japon hat sanatı (Japon kaligrafisi), Çin hat sanatı (Çin kaligrafisi), Batı hat sanatı (Batı kaligrafisi) gibi...  

Modern hat sanatı işlevsel el ile yazılmış betiklerden ve tasarımlardan işaretlerin soyut bir şekilde ifade edildiği ve bazen bu soyutsal ifadenin harflerin okunabilirliğinin yerine geçtiği güzel sanat eserlerine kadar geniş bir yelpazededir. Klasik hat sanatı tipografiden ve klasik olmayan yazı tiplerinden farklı olsa da bir hat sanatçısı bu alanların hepsinde eser verebilir; karakterler tarihsel bir şekilde disipline edilmiş olsalar da yazı anında doğaçlama bir şekilde oluşturulurlar, değişken ve spontanedirler.

Cami hat yazıları ve süsleme ihtiyacınız mı var? En doğru adres olan Revak Tezyinat´ın web sayfasında bulunmaktasınız. Firmamız Cami Nakkaş ve Süsleme konusunda alanında profesyonel ekipten oluşmuş ve ülkemizin hemen hemen her noktasındaki güzide camilerimizde çalışmıştır.  Siz de ihtiyaçlarınız için bize iletişim sayfamızda yer alan numaralarımızdan ulaşabilir bilgi ve destek alabilirsiniz.

Bizi sosyal medya hesaplarımızdan takip edin.